RAPORT Z BADAŃ "SPOZA CENTRUM WIDAĆ WIĘCEJ" JUŻ DOSTĘPNY!

Z radością informujemy, że ukazał się raport Spoza centrum widać więcej – przeciwdziałanie dyskryminacji krzyżowej ze względu na płeć, orientację seksualną i miejsce zamieszkania pod red. Justyny Struzik. Raport jest wynikiem partycypacyjnych badań w działaniu przeprowadzonych przez Fundację Przestrzeń Kobiet. Ich celem było wypracowanie rozwiązań przełamujących dyskryminację nieheteroseksualnych kobiet żyjących na wsi i w małych miastach. Propozycje rozwiązań zostały wypracowane wspólnie przez nieheteroseksualne kobiety mieszkające w małych miejscowościach, działaczki organizacji i grup LGBT i feministycznych oraz animatorki lokalnych społeczności, które uczestniczyły w spotkaniach fokusowych oraz warsztatach. Oprócz analizy badań w raporcie można znaleźć przewodniczkę po działaniach niemiejskocentrycznych, na którą składają się: opis dobrych praktyk, propozycje zajęć edukacyjnych i scenariusze wywiadów fokusowych. Książka jest nieodpłatna, można ją zamówić pod adresem: przestrzen.kobiet@gmail.com.  

Raport został wydany w ramach projektu "Spoza centrum widać więcej - przeciwdziałanie dyskryminacji krzyżowej" finansowanego przez Fundusze EOG w ramach programu Obywatele dla Demokracji.

baner2 

RAPORT Z BADAŃ "SPOZA CENTRUM WIDAĆ WIĘCEJ" JUŻ DOSTĘPNY!

Przekaż 1% podatku Fundacji Przestrzeń Kobiet!

Przekaż 1% podatku Fundacji Przestrzeń Kobiet!

Jak co roku, gorąco namawiamy do przekazania 1% podatku Fundacji Przestrzeń Kobiet. W tym roku wpłaty z 1% przekażemy na rozbudowę Archiwum Historii Kobiet - bazy wiedzy na temat historii kobiet w Polsce. Wspieraj historię kobiet! Przekaż 1% Fundacji Przestrzeń Kobiet! Nasz nr KRS: 0000290372. Dziękujemy!

Przekaż 1% podatku Fundacji Przestrzeń Kobiet!

 

Ruszyło Archiwum Historii Kobiet

Ruszyło Archiwum Historii Kobiet

Z radością informujemy, że pod adresem www.herstorie.pl ruszyło Archiwum Historii Kobiet.

Archiwum Historii Kobiet to internetowa baza wiedzy na temat historii kobiet w Polsce. Znajdziesz tu m.in. biogramy działaczek emancypacyjnych i innych ważnych postaci dla historii kobiet w Polsce, opisy miejsc ważnych dla ruchu emancypacji kobiet, trasy śladami emancypantek po różnych miejscowościach w Polsce, a także opisy herstorycznych inicjatyw realizowanych w różnych polskich miastach, miasteczkach i wsiach.

Archiwum Historii Kobiet tworzy kilkanaście organizacji i grup skupionych w sieci inicjatyw społecznych pracujących w obszarze historii kobiet. Administratorką Archiwum jest Fundacja Przestrzeń Kobiet, która realizuje projekt „Historia kobiet narzędziem przeciwdziałania dyskryminacji” w ramach programu Obywatele dla Demokracji. 

Jeśli chcesz przysłać opis twojej inicjatywy herstorycznej lub zaproponować ciekawą pozycję do archiwalnej zasobniczki, napisz do redaktorki Archiwum Historii Kobiet, Ewy Furgał: ewa.furgal@przestrzenkobiet.pl. Zapraszamy!